Загальносвітові процеси урбанізації останнім часом істотно зменшуються. Міста ростуть. З ростом населення на компактній території міста збільшується вплив екологічних викликів на проживають в них громадян. І хоч жити у великому місті зручно – розвинена інфраструктура, у відносній близькості знаходяться школи, лікарні, розважальні заклади, навряд чи це добре позначиться на здоров’ї в довгостроковій перспективі. Постійна загазованість мегаполісів від сотень тисяч-мільйонів автомобілів, шкідливі виробництва в межах міста, шумове забруднення – ці невід’ємні супутники міського життя точно не сприяють міцному здоров’ю і довгого життя. Тому багато свідомі українці прагнуть побудувати заміський будинок подалі від міської метушні та ближче до природи.

Будівництво будинку без проекту

Будівництво будинку є комплексним завданням, реалізація всіх процесів якого може тривати кілька років. Залежно від якості проекту будинку (якщо він є), від дотримання всіх нормативних вимог до будівельних робіт підрядником, від використовуваних матеріалів в процесі зведення залежить кінцевий термін служби приватного будинку і рівень комфорту проживання для його мешканців. Проект будинку є обов’язковою умовою для початку будівельних робіт з точки зору закону, проте є ряд умов, які роблять цю вимогу нікчемним.

Коли не потрібен проект будинку?

  • Загальна площа будівлі, що зводиться становить не більше ніж 300 м2.
  • Майбутнє будова матиме не більше ніж 2 поверху.

Якщо параметри будинку відповідають відразу обом пунктам, тоді у вас є право проводити роботи і не мати при цьому в наявності проект. Однак самовільно починати зведення будинку не можна – в будь-якому випадку вам необхідно буде отримати дозвіл на будівництво (будівельний паспорт), для його отримання необхідно надати: копії документів, що підтверджує ваше право власності на земельну ділянку, копії паспорта та ідент. коду, ескізний схему забудови ділянки і плану будинку, геодезичну топозйомку. Отримавши будівельний паспорт на руки, необхідно відправити повідомлення про початок будівельних робіт в державну архітектурно-будівельну інспекцію. Відправивши повідомлення можна вважати дозвіл на будівництво будинку отриманим і приступати до будівельних робіт.

Виходить, не обов’язково потрібно купувати проект будинку, не обов’язково витрачати на це гроші? Саме так! Однак його відсутність може в підсумку збільшити сумарні витрати на будівництво. Якщо ви професійний будівельник і все життя займаєтеся цією справою, тоді заощадити на покупці проектної документації цілком виправдано. Але якщо ви далекі від цієї професії, краще утриматися від цієї авантюри. Правильний фундамент, стіни, розраховані плити перекриттів, дах, інженерні мережі – це наріжні камені надійності і комфорту проживання. Можна спробувати завантажити якийсь безкоштовний проект будинку з інтернету, але гарантію, що, наприклад, стіни не потріскаються через нерівномірне осідання фундаменту, вам ніхто не дасть – все на свій страх і ризик.

Будуємо будинок з проектом

Вартість проекту приватного будинку – всього лише кілька відсотків від усіх сумарних витрат на зведення та оздоблення. Коли проект будинку куплений, це суттєво прискорить всі будівельні процеси, бо підрядникам не потрібно приймати будь-які проектні рішення, потрібно всього лише виконувати те, що наказано проектом, орієнтуючись на готові якісні креслення і специфікації.

Компанія СК-Групп може запропонувати вибрати якісний проект готового приватного будинку з каталогу або замовити індивідуальний проект з нуля.