Тільки уявіть на секунду: літня спека, в повітрі віддалено пахне свіжоскошеної травою, а ти сидиш на гойдалці в саду поруч з бризом і ледь помітною прохолодою від фонтану. Так, твого власного фонтану. Уявив? А тепер уяви що свій власний фонтан ти можеш спорудити сам!

Це досить трудомісткий процес, і краще, звичайно, звернутися до професіоналів, але, якщо ти впевнений у своїх силах, тоді тримай невелику інструкцію з чого почати і чим закінчити.

Почнемо з того що механізм фонтану складається з декількох елементів:

  • Циркуляційний насос (бувають двох видів, занурювальний або поверхневий, вибір залежить від того якою в підсумку буде твоя водойма)
  • Трубопровід (для циркуляції води)
  • Насадки (спеціальні розподільники струменя)
  • Пульт дистанційного керування насосом

Всі ці запчастини для фонтану ти можеш знайти і в спеціальних магазинах, і на інтернет майданчиках. Але зверни увагу на потужність насоса, це ж серце всього фонтану і від нього залежить і термін служіння водойми, і потужність струменя.

Для такого, наприклад невеликого водоймища ти сміливо можеш придбати насос середньої потужності (ціна на нього коливається від 1000 грн до 2500 грн)

Так само врахуй що для роботи насоса необхідне джерело електроенергії.

Подивися приблизну схему простого фонтанчика. Вода з водойми надходить через фільтр в насос, і по трубці або трубках під тиском подається в насадку для розпилювача над водою. При якісному обладнанні така система не вимагає особливого догляду весь сезон.

Тепер коли технічна частина фонтану стала зрозумілою, облаштовуємо власне водойму. Для фонтану в домашніх умовах часто використовують звичайну ванну або ж можно вирити котлован глибини і форми якої тобі заманеться.

Якщо ти обрав ванну, то просто встанови її в підготовлений котлован так, щоб борти не були вище землі, перед цим обов’язково перевір чи немає тріщин у ванній.

Якщо ти викопав котлован – застели його дно поліетиленом (він повинен бути міцним) і закрепи декоративним камінням по краях. Дно котловану теж прикрашають камінням.

Тепер завершальний етап – установка насоса і наповнення водою. Також декор для фонтану

От і все. Погодься, не так вже й складно. Так, є деякі трудомісткі моменти, але результат того вартий.