Середньостатистична родина, що проживає в нашому кліматичному поясі, в холодну пору року витрачає в середньому 20% сімейного бюджету на оплату рахунків, пов’язаних з обігрівом. Ціна на газ і електрику останнім часом стрімко повзе вгору. Це підштовхує задуматися про теплоізоляцію будинку. Завдання це комплексне, і щоб домогтися максимального ефекту, одного утеплення стін буде недостатньо.

Особливості утеплення стін будинку

Мабуть, це найважливіший етап утеплення. Будинок стабільно втрачає до 50% тепла через неутеплені стіни.

Про те, як їх утеплити, ми поговоримо далі.

Утеплити стіни будинку можна як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони. Останній варіант часто не виправдовує вкладених коштів і підходить скоріше для квартири. Тому мова піде саме про зовнішнє  утеплення.

Для зовнішнього утеплення використовуються різні матеріали і технології.

Утеплення стін як правило проходить за такою схемою:

  • очищення стіни від сторонніх предметів, грунтовка поверхні;
  • на очищену поверхню наносять клей, утеплювач фіксується за допомогою дюбелів;
  • після того як клей підсохне, накладається арматурна сітка зі скловолокна;
  • тільки після цього утеплену стіну можна штукатурити.

Як утеплювач використовують пінопласт, стиродур, мінеральну і базальтову вату тощо.

Крім цього, є ще кілька способів зробити стіни будинку тепліше:

  • герметизація швів – тепло може йти через неякісно заізольовані шви кладки. Найчастіше застосовують для цього поліуретановий герметик. Перед нанесенням потрібно ретельно зачистити шов і прогрунтувати. Робота ця не складна, але вимагає часу та терпіння;
  • звернути увагу на стан радіаторів – старі і покриті декількома шарами фарби батареї будуть погано розсіювати тепло. Міняти їх потрібно в обов’язковому порядку. Якщо фінанси не дозволяють, а в будинку взимку холодно, потрібно зачистити їх від цієї зайвої фарби;
  • також обклеювання стіни за батареєю фольгою гарантовано дасть кілька градусів тепла.

Особливості утеплення даху будинку

Утеплення даху найчастіше полягає в створенні багатошарової конструкції, де кожен шар відіграє певну роль. Утеплення проводиться за допомогою найрізноманітніших матеріалів.

При утепленні даху будинку Вам потрібно прагнути забезпечити:

  • повну гідроізоляцію – потрібно повністю убезпечити матеріал утеплення від намокання;
  • теплоізоляцію – тут все залежить від вибору матеріалу; головне – щоб він був покладений щільно і без зазорів;
  • пароізоляцію – для цього фахівці рекомендують використовувати будівельну мембранну плівку, а не дешевшу пластикову, без перфорації.

Утеплення підлоги будинку або котеджу

Підлога в будинку потребує обов’язкового утеплення, якщо під ним знаходиться неопалювальний підвал. Не зробивши цього, навіть за умови утеплених стін, тепло піде через холодну підлогу.

Утеплюють підлогу різними матеріалами, починаючи від недорогого керамзиту і закінчуючи просунутим пінополіуретаном. Після укладання, утеплювач покривається стяжкою. Стяжку ж потрібно армувати сіткою. І тільки після цього підлогу застеляють лінолеумом, паркетом, ковроліном, ламінатом або іншим покриттям для підлоги.

Дуже доречною може стати технологія «тепла підлога».

Утеплення вікон

Найпростішим кроком в утепленні будинку буде заміна вікон. Адже через них може йти до 30% тепла і навіть більше. Старі дерев’яні рами в терміновому порядку потрібно замінити на сучасні вікна з двокамерним склопакетом.

Важливо розуміти також, що заміна вікна буде невиправдана, якщо воно встановлено неправильно. Наприклад, недостатня обробка зазору монтажною піною, швидше за все, призведе до протягів.

У разі, якщо заміна вікна скрутна, можна вирішити проблему за допомогою силіконового герметика. Він кріпиться по периметру скла, а по периметру рами можна ізолювати ущільнювальними гумками. На завершення, з внутрішньої сторони клеїться спеціальна стрічка, щоб всі можливі втрати енергії звести до мінімуму.

Утеплення дверей

Нещільно закриті двері пропускають протяги і знижують температуру в приміщенні на 2-3 ° С. Найпоширенішим способом утеплення дверей є укладання утеплювача під декоративний шар обшивки. Для досягнення максимального ефекту рекомендується робити це з двох сторін.

Ущільнювачі по периметру дверної коробки позбавлять Вас від протягів.

Висновки

Утеплення будинку – це комплексний захід. Для того, щоб добитися стійкого позитивного ефекту, мало буде утеплити, наприклад, одні стіни або дах.