Ремонт за місяць – фантастика чи реальність?

Чи правдиві обіцянки майже миттєво провести роботи за рахунок збільшення чисельності бригади? Чи заперечують одне одного поняття швидкий і високоякісний ремонт? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Що впливає на час проведення ремонту:

  1. Складність і охоплення робіт. Логічно припустити, що ремонт «однушки» в 40 квадратних метрів вийде завершити швидше, ніж об’єкта з житлоплощею більше 100. Пам’ятайте, що на обсяг робіт впливає не тільки площа житла в стандартному розумінні. Площа стін залежить від висоти стелі. Тому ремонт квартири з однаковим метражем в «сталінці» і в «хрущовці» – це різні речі.
  2. Узгодження проекту перепланування. Згідно із законодавством перепланування приміщення не можна починати до повного її схвалення. Орієнтуйтеся на період до півроку, за умови, що в проекті не порушені несучі конструкції. В іншому випадку складно прогнозувати тривалість бюрократичних процедур. Якщо житло перебуває в будинку-пам’ятці архітектури, готуйтеся до збільшення часу і вартості узгодження.
  3. Побажання замовника. На швидкість проведення ремонту також впливає кількість декоративних або технічних рішень, якими власник хоче наповнити свій будинок. Наприклад, впровадження датчиків і контролерів «розумного будинку» збільшить терміни робіт за рахунок монтажу.
  4. Зібраність клієнта. Самодисципліна – важлива якість, як виконавця, так і замовника. Намагайтеся обдумати і втілити всі ідеї в дизайн-проект на стадії планування. Внесення змін на етапі втілення проекту гальмує ремонтні роботи.
  5. Наявність матеріалів. Будівельні матеріали на замовлення часто не додають швидкості до проведення ремонту. Затримки можливі, як з будматеріалами, так і з меблями, які йдуть з-за кордону. Враховуйте сезонність і графік роботи постачальників. Також якщо покриття для підлоги або текстиль є на складі сьогодні, це не гарантує того, що матеріал буде в наявності через місяць.
  6. Вбудовані меблі. Думки фахівців з питання зняття замірів для виготовлення вбудованих гарнітурів різняться. Одні рекомендують проводити вимірювання після закінчення чистової обробки. Це дозволить уникнути зазорів між меблями та іншими поверхнями, проте необхідно буде почекати, поки її виготовлять. Інші дозволяють викликати замірника, як тільки будуть оштукатурені стіни і закінчена стяжка. Якщо так, то до монтажу можна буде приступити після завершення чистових робіт.

То як швидко вдасться відремонтувати об’єкт?

Будівельники радять не довіряти багатообіцяючим запевненням закінчити ремонт за місяць. Велика кількість робітників одночасно можуть не тільки заважати один одному, а й порушувати технологічний процес. Зневажливе ставлення до висихання стяжки і шпаклівки скорочує термін служби вашого оновленого інтер’єру, і згодом збільшує витрати. Один місяць – це можливий час косметичного ремонту без перенесення перегородок і втручання в комунікації. За умови, що всі матеріали куплені і затверджений дизайн. Реальний термін проведення ремонту в квартирі 40-50 квадратних метрів займе від трьох до п’яти місяців.

Шляхи прискорення ремонту

Не варто плутати ефективність і поспішність при виконанні робіт. У першому випадку швидкість збільшується шляхом грамотного планування, у другому – через скорочення термінів, нерідко ціною порушення будівельних норм. Розглянемо, що допоможе організувати роботи без втрат часу:

  1. Планування і контроль. Продумана послідовність дій скорочує час виконання робіт. Повністю закінчений дизайн-проект і облік можливих ризиків полегшить і прискорить завдання. Часто ремонт затягують нюанси, не враховані спочатку. Тому детально продумайте кошторис, план робіт і постачання будматеріалів. Дотримуйтеся розробленого плану та графіку і контролюйте бюджет. Слідкуйте за ходом проведення ремонту та будьте уважні до труднощів, що виникають. Якщо контролювати процеси не вистачає часу або бажання, скористайтеся послугою технічного нагляду.
  2. Спрощуємо матеріали. Для прискорення ремонту відмовтеся від складних дизайнерських рішень і хитромудрих конструкцій. Скоротить час розумний підхід до вибору будматеріалів і застосування технологій. Наприклад, можна використовувати натяжні стелі і напівсуху стяжку. В такому випадку, час виграється за рахунок швидкості висихання.

Замовляйте заздалегідь. Купуйте сантехніку, плитку і шпалери завчасно. Те ж саме стосується комплектуючих і меблів, які замовляєте індивідуально або з-за кордону. При необхідності орендуйте склад для зберігання. Кожен ремонт – річ індивідуальна і швидкість його залежить від величезної кількості моментів. Можна прорахувати все до дрібниць, проте ніхто не застрахований від непередбачених ситуацій або помилок при проектуванні. Не женіться за блискавичним результатом, адже швидко – не завжди якісно і надійно.