Підбираючи матеріал для утеплення підлоги, потрібно брати до уваги наступні характеристики:

 • низька теплопровідність;
 • максимальна щільність і разом з тим пружність;
 • екологічність;
 • простота в монтажі;
 • довгий термін експлуатації;
 • негорючість.

Жоден з нині існуючих утеплювачів повністю не відповідає даним вимогам. З цієї причини потрібно підбирати матеріал для утеплення, відповідний кожному конкретному випадку.

Популярні утеплювачі для підлоги

Мінеральна вата та інші ватяні утеплювачі

Волокнисті ватяні утеплювачі. Найчастіше їх застосовують для утеплення підлог горища і підвалів. Складаються зі скла, каменю або шлаку. Випускаються у вигляді рулонів, твердих плит або гнучкого мату.

Переваги ватних утеплювачів:

 • Відмінна теплоізоляція;
 • нездатність до займання;
 • високий рівень звукоізоляції;
 • не деформується від перепадів температур;
 • стійкість до біологічних та хімічних чинників;
 • стійкість до гниття;
 • відносно низька вартість.

Недоліки теж є, і їх не можна списувати з рахунків. Для досягнення максимальної теплоізоляції укласти доведеться досить товстий шар. Також до мінусів можна віднести низьку вологостійкість у деяких видів ватних утеплювачів. Вирішити цю проблему можна додатковою гідроізоляцією.

Пінополістирол

Відмінний за своїми якостями матеріал. Пінополістирол не пропускає тепло, пар і вологу. Коефіцієнт теплопровідності матеріалу становить 0,03Вт / см3. Це дуже актуально для жителів перших поверхів. Матеріал не вбирає грунтову вологу, яка зменшує ізоляцію. Витримує навантаження 350-400 кг на квадратний метр. Можна поєднувати з теплою підлогою. Його форма не змінюється ані від набухання від вологи, ні від тривалого впливу температури. Пінополістирол не реагує на хімічну та біологічну дію. Легко монтується.

Пінопласт

Більш звичний для пострадянського простору матеріал. Схожий з екструдованим пінополістиролом, але багато в чому все ж відстає. Цей матеріал не вбирає вологу (відповідно не потребує додаткової гідроізоляції), є відмінним звукоизолятором. Є й істотні недоліки. Він горючий, його можуть зіпсувати гризуни та інші шкідники. До того ж він надто крихкий. Пояснює його популярність низька ціна і простота в монтажі. Працювати з даними утеплювачем суцільне задоволення, він з легкістю піддається механічній дії, відрізняється невеликою вагою.

Керамзит

Також популярна технологія утеплення підлоги за допомогою керамзиту. Цей насипний матеріал додають в бетонну стяжку або насипають шаром. Ці конструкції можна зміцнювати сіткою або додаванням спеціальної присадки мікрофібри в цементний розчин, що сприяє запобіганню розтріскування поверхні. Керамзит виготовляють з обпаленої глини або глинистого сланцю. Отримувані в результаті пористі і наповнені повітрям гранули здатні відмінно ізолювати від проникнення холоду від грунту і перешкоджають витоку тепла з приміщення.

Корковий матеріал

Даний матеріал роблять з коркового волокна. Використовується як утеплювач, а також як безпосередньо підлогове покриття (за умови обробки поверхні лаком). Крім цього він має ще безліч плюсів: вологостійкість, довговічність тощо. Мінус у матеріалу тільки один – висока ціна.

Утеплювач для бетонної підлоги

Як правило, в квартирах і часто в приватних будинках підлога бетонна. Пояснити це просто: він довговічний, практичний, міцний і непідвладний впливу гризунів. Але у нього є один значний мінус. Така підлога холодна, і, якщо ретельно не утеплена – така підлога буде систематично «висмоктувати» тепло з приміщення.

Найпопулярнішим матеріалом для утеплення бетонної підлоги є пінопласт. Мінеральна вата застосовується за умови використання технології «фальшпол». Хорошим варіантом для утеплення буде корковий утеплювач, але це в разі, коли висока ціна не лякає.

Утеплювач для дерев’яної підлоги

Для теплоізоляції дерев’яних підлог застосовують цілий спектр різних матеріалів. Все залежить від певних параметрів майбутньої роботи і фінансових можливостей. При утепленні по лагах підійдуть всілякі ватяні матеріали. Добрий результат дає утеплення такої підлоги пінополістиролом. З нових матеріалів добре зарекомендували себе ековата і пенофол (сучасний багатошаровий матеріал).

Якщо ж фінанси підтискають або це підлога нежитлової дачі, можна просто засипати його тирсою з піском.

Чим утеплити долівку?

Утеплюючи таку підлогу насамперед потрібно потурбуватися про гідроізоляцію. Для цієї мети підійде простий руберойд. В якості матеріалу для термоізоляції застосуємо будь-який з перерахованих вище. Але як правило в приміщеннях із земляною підлогою не використовують дорогі утеплювачі, а обмежуються старим добрим керамзитом.

Висновки:

Плануючи роботи по утепленню різних за своєю структурою і матеріалу підлог, потрібно в першу чергу вивчити якомога більше інформації з цього питання. Не зайвим буде поспілкуватися на цю тему з практикуючими фахівцями в сфері термоізоляції.